O nas

Internat gościno

Internat Zespołu Szkół im. Macieja Rataja znajduje się w pobliżu szkoły w osobnym trzy piętrowym budynku. Jest to placówka koedukacyjna, chłopcy zamieszkują pierwsze i trzecie piętro a dziewczęta drugie. Internat oferuje  2 i 4 osobowe pokoje dla uczniów uczących się w naszej szkole poza miejscem zamieszkania.
Wyposażenie pokoi gwarantuje odpowiednie warunki do nauki i wypoczynku.
Internat pracuje 7 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz całodzienne wyżywienie od poniedziałku do piątku.
Podczas weekendów do dyspozycji uczniów są kuchnie ogólno dostępne na każdym z pięter, gdzie istnieje możliwość przygotowywania samodzielnie posiłków.
Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z Internetu, siłowni, sali sportowej szkoły gdzie odbywają się zajęcia pozalekcyjne oraz sal cichej nauki i świetlicy. Przy internacie znajduje się również do dyspozycji boisko Orlik, z kortem tenisowym oraz boiskiem do piłki koszykowej i nożnej.

   Internat prowadzi również działalność sezonową, udostępniając bazę noclegową dla gości oraz grup zorganizowanych typu kolonie czy obozy sportowe.